Zlatar se nalazi na užem području Starog Vlaha, kako se u istorijskim spisima, a i u narodu nazivao. Najviši i najizrazitiji deo Zlatara leži prema selu Bistrici i Novoj Varoši. Najviši vrh je Velika krševa (1 627 m). Zlatar odlikuje najveći broj sunčanih dana u Srbiji, 285 dana, odnosno 2 134 sunčanih sati u godini. Sa svojim prirodnim potencijalima zlatarski kraj oduvek je bio oaza u koju su dolazili ljudi željni čistog vazduha, mira, odmora i rekreacije.
Bogati prirodni resursi, pre svega vode, među kojima je najznačajnija Reka Uvac sa svojim pritokama i jezerima: Zlatarsko, Uvačko, Radoinjsko, zaštićeno prirodno dobro ’’Specijalni rezervat prirode Uvac’’, predstavljaju biser ovog dela zapadne Srbije. Posebna vrednost kanjonskih delova uvačke doline su uklješteni meandri koji svojim atraktivnim izgledom i lepotom netaknute prirode pružaju nesvakidašnji užitak za turiste koji krstare ovim delom reke. Jedinstvenost kanjona potvruđuju i njegovi „stanovnici“-Beloglavi supovi, koji se ne bez razloga nazivaju nebeskim kraljevima.
Bogatstvo kultuo-istorijskog nasleđa i antropogenih elemenata ovog kraja ne zaostaje za prirodnim, šta više, vrlo su specifični, neobični i atraktivni i poseduju turističku vrednost. Najvažniji deo kultue baštine predstavljaju mnogobrojni manastiri: Dubnica u Božetićima, koju istoričari nazivaju “duhovnim središtem staroh Vlaha”, Janja (Sv. Joakima i Ane) u selu Rutoši, Kozme i Damjana na Vodenoj Poljani. Tu su crkva Svete Trojice u Novoj Varoši kao i crkva u etno selu Štitkovo. Posebnu dragocenost predstavljaju crkve brvnare nastale kao izraz posebnih uslova života i dokaz stvaralačkih sposobnosti čoveka. Jedna od njih posvećena Pokrovu Presvete Bogorodice, nalazi se u Radijevićima na Zlataru, a druga u selu Kućani, posvećena Hristovom Vaznesenju. Vekovno prisustvo Otomanske imperije obojilo je ovaj prostor multikulturalnošću, ostavljajući brojne spomenike islamske kulture: džamije, mezare i šedrvane. U samom centru Nove Varoši ističu se: zgrada Kajmakamije, objekat islamske arhitekture, džamija u centru grada iz 19. veka, Zavičajni muzej smešten u zgradi Kajmakamije u centru Nove Varoši.
TurizamSrbije.co.rs predstavlja vodeći portal za rezervaciju smeštaja i promociju najpopularnijih turističkih objekata i destinacija u Republici Srbiji.
Na stranici, na kojoj se nalazi smeštaj, možete pronaći sve neophodne informacije o smeštaju: galeriju sa slikama, detaljan opis, opremljenost, lokaciju.